Cayin N6

Cayin N6 uważany jest za jeden z najlepszych DAP (Digital Audio Player), w skrócie odtwarzaczy plików. Oprócz czytania szerokiego formatu kodeków, także czyta natywnie format DSD.

 

Cayin N6 folder

Cayin N6 folder

 

Podwójny PCM1792A DAC

Sercem odtwarzacza jest podwójny chipset PCM1792A DAC firmy Texas Instruments, który uważany jest za jeden z najlepszych DACów na świecie.
Podwójny dlatego, gdyż konstruktorzy wyszli z założenia, wynikającego z praktyki że jeden chipset na kanał jest dużo lepszy niż jeden na oba kanały pod względem jakości dźwięku. Ten chipset natywnie dekoduje i odtwarza sygnał DXD.

 

Podwójny crystal oscilator

Odzielny oscylator dla pasm 44.1 kHz dla PCM i 48 kHz dla PCM i DSD zapewnia mniejszy jitter  oraz zmniejsza przesył danych z zegara.

 

Bogate liczba wyjść

Odtwarzacz ma wyjście słuchawkowe, wyjście liniowe oraz cyfrowe wyjście coaxialne. Wejście jest natomiast USB-micro, które zarówno służy jako transfer danych oraz to urządzenie może spełniać funkcję USB-DAC.

Cayin N6 wyjścia

Cayin N6 wyjścia

 

Wykonanie i wygląd

Cayin N6 swoim trochę futurystyczny wyglądem może zadziwić nie jedną osobę, gdyż zarazem pasuje do garnituru, sukienki wieczorowej jak i do bojówek. Czarne, karbonowy tył odtwarzacza daje nam znać że mamy doczynienia z produktem luksusowym.

 

Obsługiwane formaty

DAP obsługuje pliki DSD64 natywnie, DSD128 natywnie, DXD, FLAC, WAV, ALAC, te trzy formaty do 24 bitów i 192 kHZ, WMA (24/96), oraz formaty stratne takie jak mp3, aac, ogg.

Specyfikacja
Wymiary: 126x68x17.6 mm
Waga: 225 gramy
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz
Maksymalna moc wyjściowa: 220mW przy 32 ohmach na kanał
Zniekształcenia: 0 005%
Skuteczność: 110dB
Impedancja wyjścia słuchawkowego: 0.26 Ohm
Bateria: 5600 mAh
Czas pracy: 6-8h